
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.6 V |
| Output Current | 1.5 A, 1.8 A, 2.5 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Quiescent Current | 70 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 250 kHz to 2.2 MHz |
| Max Input Voltage | 42 V |
| Number of Outputs | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Function | Step-Down |
Stock: 219
Distributors
pcbx
Unit Price$9.32176
Ext.Price$9.32176
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.32176 | $9.32176 |
| 10 | $7.35906 | $73.59060 |
| 25 | $6.86921 | $171.73025 |
| 50 | $6.59448 | $329.72400 |
| 100 | $6.33080 | $633.08000 |
| 300 | $6.12174 | $1836.52200 |
| 500 | $5.91954 | $2959.77000 |
| 1000 | $5.79229 | $5792.29000 |
